Föremål som liknar figuriner Meissen
7348 Figuriner
2 st, Meissen. Höjd: 9,5 cm
Såld: 350 kr
Såldes den 1 april 2024
3779 Figuriner
2 st, Meissen. Höjd: 9-11 cm
Såld: 3.400 kr
Såldes den 21 december 2020
9042 Figuriner
2 st. Meissen, 1800-tal. Höjd: 15, lagningar
Såld: 4.000 kr
Såldes den 4 november 2019
9140 Figuriner
3 st, bland annat Meissen, höjd: 5-13 cm
Såld: 450 kr
Såldes den 9 november 2015
2228 Figuriner
2 st, Meissen, höjd: 13 ca
Såld: 600 kr
Såldes den 11 maj 2015
2569 Figuriner
2 st, Meissen, 1800-tal, höjd: 13
Såld: 1.300 kr
Såldes den 24 oktober 2011
6088 Figuriner
2 st, Meissen/Rosenthal, Signerade, höjd: 9-14
Såld: 900 kr
Såldes den 24 januari 2011
6190 Figuriner
2 st, varav 1st Meissen, höjd: 14
Såld: 2.300 kr
Såldes den 30 augusti 2010
4415 Figuriner
3 st. Meissen, byster, höjd: 13
Såld: 2.900 kr
Såldes den 16 augusti 2010